Závada na mezinápravovém diferenciálu - Subaru Legacy 2007

Vše co se týká techniky, zapojení, ND
Odpovědět
Xardas163
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. bře 2015 11:46:29

Závada na mezinápravovém diferenciálu - Subaru Legacy 2007

Příspěvek od Xardas163 »

Ahoj. Vlastním Subaru Legacy 2.0R rv. 2007. S manuální převodovkou. Mám najeto 175 000 Km

Mám problém. Při vytočení kol na max se mi ozývájí tupé rány od přední nápravy a pociťuji i menší cukání. Za studena to nedělá nic. Ozývá se mi to až po zahřátí ( asi po 70 Km když se prohřeje převodovka s diferákem od motoru ) Dělá to na 95% mezinápravový diferenciál. Potvrdilo mi to už více mechaniků. Při vytočení kol se ozyvájí rány a jde to i trochu cítit, jako by se kola zadrhávala.

Bohužel to vypadá na výrobní závadu ( možná nekvalitní materál ). Mechanik z AWD mi napsal že momentálně testují nějaký nahradní díl který by měl problém vyřešit. Oprava výměnou tohoto dílu by měla vyjít na cca. 8000 Kč,-. Další možností je pak vyměnit celý diferenciál za nový odhadem za 25.000 Kč,-

Moc mě to nepotěšilo. :-(
Pro zvýšení životnosti jsem u řízení pomocí plastových kroužků omezil rejt. Tak ať se to při parkování přiliž nenamáhá. A nechal jsem vyměnit olej v diferenciálech i převodovce a vyměnit lamely vizkozní spojky.

PS - Výměna lamel vizkospojky problém úplně nevyřeší.

Po tomto zásahu je to určitě mnohem lepší a rány se už tak moc neozývají ( ale pořád jsou po zahřátí trochu slyšet )
Věřím že mi to takto vydrží ale je jasné že to budu v budoucnu muset řešit.

Pokud mi někdo můžete poradit, sehnat nahradní díly nebo si myslíte že je problém jinde, dejte mi prosím vědět na mail - ondrejhubnik@seznam.cz

Budu rád za každou radu a nebo poznámku. Děkuji

Odpovědět